To pravé místo pro mě? YES!
Lahodná káva? YES!
Kávu v kavárně, nebo sebou? YES!

YES! Zastavte se u nás na výbornou kávu Musetti. Pražírna Musetti byla založena již v roce 1934 v italské Piacenze. Rodinná společnost Toreffazione Musetti se již 70 let stará o to, aby jejich káva vyhovovala nejnáročnějším kávovým gurmánům, vysoké italské kultuře espressa i přísným mezinárodním normám. Společnost stála u zrodu metody vakua a ochranné atmosféry balení kávy, které udrží déle chuť a aroma pravého italského espressa v souladu s nejmodernější technologií. Společnost vyváží kávu do 50 zemí na 5 kontinentech. Je v součastnosti dynamickou společností pečlivě sledující vývoj kultury kávy s vizí rozvíjet vysoce kvalitní produkt, aby uspokojil i ty nejnáročnější zákazníky. Za použití nejmodernějších technologií a nejkvalitnějších surovin umožňují šířit po celém světě jedinečnou chuť espressa Musetti!


Voňavá a lahodná káva? YES! Přijďte a ochutnejte!

 

O kávě

Věděli jste, že pravděpodobnou pravlastí kávy je Etiopie, kde se ještě dnes nachází divoce rostoucí keře kávovníku? Ve 13. a 14. století byly odsud přeneseny do Jemenu, kde byly přesazeny na terasovitá políčka a dále kultivovány. Pěstování kávy bylo až do 18. století výsadou tohoto Arabského poloostrova. Pro obyvatele znamenalo pěstování kávy vysokou část příjmů. 

Pití kávy se však rozšířilo již v 16. století mimo oblast Arabského poloostrova. Koncem 17. století se pití kávy tak rozšířilo, že se stalo běžným téměř ve všech koutech Evropy. První česká kavárna byla otevřena roku 1714 v Praze.

naše káva